pondělí 19. ledna 2015

Rybičková hrací deka

O víkendu jsme navštívili naše milé přátele, kterým se nedávno narodil další chlapeček. Chvíli jsem si lámala hlavou, jaký dárek mu dát. Nakonec jsem si vzala inspiraci z knihy "Nápady pro miminka" a rozhodla jsem se ušít rybičkovou deku, kterou jsem obohatila o hrací prvky (ty jsem si již vymyslela sama). 

Deka má dvě vrstvy - flís a bavlněný spodek. Flís je krásně měkkoučký, dá se prát (což je důležité). Bohužel, se mi z něj trochu hůř šilo (vytahoval se, ale třeba by pomohla kráčející patka). 

Mezi hrací prvky jsem zařadila rolničky (jsou v pruhu látky s ovečkou a sovičkami). Ve čtverečku s koníkem se skrývá celofán, který krásně šustí:-) A pruh látky s dinosaury je obohacen o suchý zip, nechybí ani úchytka pro šikovné prstíky. 

Myslím, že zatím bude deka sloužit spíš k přikrývání, ale její čas přijde!

Nově zavádím rubriku "Vychytávky pro příště" aneb, jak to udělat příště ještě lépěji:-)
A na přání nově také uvádím, jak dlouho jsem výrobek vyráběla.
Takže:-)

Vychytávky pro příště:
- určitě bych zvolila spodní vrstvu látky menší než tu flísovou
- použila kráčející patku (pokud ji budu mít)
- všila tkalouny na svázání deky

Čas zpracování: 4 hodiny (od přípravy šablonky po zpevnění okrajů). Celkový pohled (díky tomu, že se flís vytahoval tak ani deka nebyla ideální čtverec, na funkčnosti jí to však neubralo). 
Jeden z herních prvníků 


Sbalená na cesty 
Ukázková rybička. Tato je našitá zespoda s vystřiženým obrysem. Ostatní jsou našité  na vrchu deky. Rybička s dinosaury je vycpaná tudíž 3D.

3 komentáře:

Děkuji za Váš komentář a návštěvu u mě :-)