neděle 8. ledna 2017

Tašky


Foceno pokaždé těsně před zabalením. V jednom případě jsem neměla ani žehličku (což je na fotce vidět). Radost z ušití však byla veliká. 

Letošní advent byl pro mě trochu hektický - naplánovala jsem si více věcí, než jsem mohla stihnout. A několikrát si vzpomněla na slova jedné kamarádky, která říká, že : "Nelze stihnout, vše co bychom chtěli". Doufám, že si to budu pamatovat nejen pro příští advent. 

Navzdory výše uvedenému se mi přece jen podařilo několikrát si sednout ke stroji. V mém seznamu vánočních dárků figurovaly také tašky - úplně obyčejné nákupky pro několik kamarádek a  minimálně jedna pro mě. Nakonec se mi podařilo ušít tři (přičemž dvě byly ze stejné látky a pouze jednu z nich mám nafocenou). Další dvě mám nastříhané a těším se, že je brzy ušiji. 

Tašku jsem šila naposledy vloni v březnu, takže před docela dlouhou dobou. A víte, co mě překvapilo? Že jsem nemusela nic dvakrát moc promýšlet, dokonce ani to, jak se šije skrytý francouzský šev, který jsem se rozhodla použít. Prostě to najednou naskočilo, jako kdybych poslední tašku ušila předevčírem. Moc fajn pocit! A taky potvrzení, že ty stovky hodin, které jsem v minulosti strávila u stroje, se  prostě někde objevit musí :-) Třeba zažiji někdy (v hodně daleké budoucnosti) podobný pocit za volantem :o)

Vychytávky pro příště: před šitím horního okraje zažehlit cca. 0,5 látky, hlouběji vpustit popruhy

Čas zpracování: každá cca. 1,5 hodiny

Použitý materiál: bavlněná látka, nitě, 

Rozměry: 46 x 39 cm, délka popruhů 66 cm (popruhy jsou skládané, jejich původní šíře je 12 cm)

4 komentáře:

 1. Ahoj Petruško, moc krásné tašky. Věřím, že udělaly novým majitelkám velkou radost a budou jim sloužit stejně dobře jako mě taška, kterou od tebe mám. Užívejte si zimní náladu a mějte se krásně. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituš, tak to mám velkou radost, že taška slouží!!! :-) Také přeji hezké zimní dny, opatruj se, P.

   Vymazat
 2. Ahoj Peti, po dlouhé době nakukuji a já tašku taky poctivě nosím :) Přeji v novém roce hlavně zdraví vám všem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Baru, ráda Tě zas "vidím" :-) Tak to jsem moc ráda, že taška slouží. Ta od Tebe je také v provozu neustále! Jednu dobu se hodně nacestovala (Myška v ní měla cestovní hračky), teď už je zas nákupka. Baru, opětuji přání pevného zdraví, opatrujte se a ať se daří, pa P.

   Vymazat

Děkuji za Váš komentář a návštěvu u mě :-)